خودروی هوشمند

در سال‌های اخیر کمپانی‌های بسیاری آغاز به تحقیقات و ساخت‌ نمونه‌هایی از خودروهای خود با قابلیت رانندگی هوشمند کرده‌اند که کمپانی‌هایی چون مرسدس‌بنز، BMW و نیسان از جمله فعال‌ترین آن‌ها بوده‌اند. اما طلایه‌دار این بخش از فناوری، نه یک خودروساز بلکه غول جستجوی دنیا است که با خودروی هوشمند خود نشان داد که در آینده‌ای نه‌چندان دور شاهد استفاده از این خودروها در دنیای واقعی خواهیم بود. .شرکت دانش بنیان صنعت و فناوری هوشمند خلیج فارس برای اولین بار در ایران با مدیریت مهندس علیرضا شیخ جعفری موفق به تست اولین خودرو هومشند بدون راننده گردید. البته باید توجه داشت که در این پروژه ماشین ساخته نشده است بلکه سیستم های هوشمند برای کنترل و هدایت خودرو طراحی و ساخته و با موفقیت بر روی یکی از خوردها مونتاژ داخل تست گردید.این خودرو تاکنون موفق شده است در مجموع مسیر 50 کیلومتر را بدون هیچ گونه کنترل خارجی به صورت خود کار طی نماید.

روند توسعه

شرکت دانش بنیان صنعت و فناوری هوشمند خلیج فارس مفتخر است، اولین پروژه ماشین هوشمند ایران را امسال به بهره برداری برساند

تحقیق و توسعه
متر بر ثانیه
شروع پروژه
ساعت
طراحی و پیاده سازی
کیلو گرم
بهره برداری از فاز اول

ویژگی ها

آخرین اخبار


تست سیستم کنترل در پیچ تند

این تست در شرایط کنترل شده در یک پیست انجام گردیده است . مسیر حرکت از قبل برای سیستم مشخص شده و سیستم با استفاده از داده های سیستم پردازش تصویر ، ادو متری و جی پی اس مسیر را پیدا کرده و میزان چرخش فرمان خودرو ، میزان تغییرات پدال گاز و ترمز را تنظیم می نماید.

این تست در شرایط واقعی در یک روز تعطیل در پل صدر انجام گردیده است. در این تست هدف بررسی عملکرد سیستم پردازش تصویر می باشد. سیستم پردازش تصویر قابلیت تشخیص خطوط جاده ، موانع ، انسان ، تابلو های راهنمایی و رانندگی ، سایر خودرو ها و.... دارد

ما را دنبال کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار ما را دنبال نمایید

Telegram Telegram

حامیان